Rana dijagnoza često je ključ djelotvornih terapijskih intervencija, razvoj kojih je u posljednjih godina uvelike napredovao kroz inovacije u molekularnoj dijagnostici i personaliziranoj medicini.
Precizna i jasna dijagnoza predstavlja osnovu za najsuvremenije liječenje bolesti, a napredna molekularna dijagnostika može dati jasan uvid u biomarkere i procese bolesti koji omogućuju da liječnik donese točne odluke.
Kada se koristi pametno, napredna dijagnostika može značajno smanjiti troškove zdravstvene skrbi. Veliki napredak u analitičkim tehnologijama omogućio je je brzi razvoj genetičke analize, potragu za proteinskim markerima, pretraživanje metaboličkih markera i istraživanja stanica općenito.
Konačni rezultati su klinički alati dostupni pružateljima zdravstvenih usluga kako bi personalizirali probir, prevenciju, dijagnozu i liječenje pojedinaca i njihovih obitelji. Na primjer, napredak u sekvenciranju sljedeće generacije (tzv. NGS, od eng. Next Generation Sequencing) promijenit će način na koji se pruža zdravstvena zaštita, posebno u liječenju raka. Kako je tehnologija sekvenciranja postala sofisticiranija, troškovi su se brzo smanjili.
Ova jedinica temeljit će svoje istraživačko-razvojne aktivnosti na nekoliko novih sinergijskih područja istraživanja znanosti o životu i dijagnostici, uključujući genomske i proteomske usluge, tehnologiju biočipa, bioinformatiku i napredno oslikavanje, što će imati ključnu ulogu u razvoju inovativnih dijagnostičkih i terapeutskih alata.